Bezpieczne spływy dla najmłodszych – przedszkola, szkoły podstawowe

Bezpieczeństwo

Jako rodzice trójki dzieci bezpieczeństwo jest dla nas sprawą priorytetową. Organizując spływy dla grup, w których są najmłodsze dzieci w wieku 5-12 lat szczególną uwagę zwracamy na dostosowanie długości oraz stopnia trudności odcinka rzeki do grupy wiekowej.

Sprzęt

W naszej ofercie posiadamy kamizelki ratunkowe dla dzieci w różnym przedziale wagowym od 15 do 60 kilogramów. Wyróżnikiem naszego sprzętu jest to, że kapok gwarantuje optymalne ułożenie człowieka na wodzie, z twarzą zwróconą ponad tafle wody. Choćby użytkownik był nieprzytomny i wpadł buzią zwróconą w dół, kamizelka ułoży ciało tak, żeby głowa była ponad powierzchnią wody. Dodatkowymi atutami sprzętu, który posiadamy jest pas krokowy, który uniemożliwia zsunięcie się kapoka oraz gwizdek sygnalizujący gdzie dana osoba się znajduje.

Asekuracja ratowników WOPR

Dodatkowym wyróżnikiem spływów dla najmłodszych, które organizujemy jest profesjonalna asekuracja ze strony wykwalifikowanych ratowników WOPR, którzy dbają o to żeby były przestrzegane zasady bezpieczeństwa na rzece. Ratownicy, z którymi współpracujemy na początku każdego spływu przeprowadzają pogadankę na temat zasad, które obowiązują podczas spływu kajakowego, prezentują w jaki sposób prawidłowo użytkować sprzęt oraz omawiają trasę.

Z doświadczenia wiemy, że dla dzieci pierwszy kontakt z rzeką to mnóstwo pozytywnych emocji i prawdziwa przygoda. Dla najmłodszych kajakarzy polecamy trasę o długości 7 km na odcinku Stara Rzeka – Tleń.
Średni czas trwania spływu wynosi 2 godziny, więc jest to idealny czas aby sprawdzić czy nasza pociecha lubi
taki rodzaj spędzania wolnego czasu.

Catering

Spływ kończy się na naszej przystani, gdzie można zorganizować ognisko wraz z kiełbaskami, kawą, herbatą lub też skorzystać z profesjonalnej obsługi cateringowej, z którą współpracujemy już od wielu lat.

Gdyby dzieciom starczyło jeszcze sił po przygodzie na rzece mogą pobawić się na specjalnie przygotowanym placu zabaw dla najmłodszych.

Podsumowując:

-trasa dostosowana dla dzieci w wieku 5-12 lat,
-kamizelki ratunkowe,
-profesjonalna asekuracja ze strony ratowników WOPR,
-dzieci do 1,1 m wysokości mogą płynąć w kajaku jako 3 os. (specjalne dostawiane siedzisko dla dzieci) w takim przypadku dziecko płynie gratis,
-możliwość zorganizowania ogniska z kiełbaskami, kawą, herbatą,
-możliwość skorzystania z profesjonalnej obsługi cateringowej,
-plac zabaw dostosowany do najmłodszych dzieci,
-na miejscu czajnik elektryczny oraz lodówka.