W lipcu organizowaliśmy i prowadziliśmy obóz dla studentów z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu na wydziale Turystyki i Rekreacji. W trakcie trwania obozu – 6 dniowego spływu kajakowego Wdą, prowadziliśmy zajęcia dla studentów w zakresie locji kajakowej, przygotowania i prowadzenia spływu kajakowego, technik ratowniczych wykorzystywanych podczas spływu kajakowego oraz w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Spływ zaczął się we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie po przydzieleniu sprzętu, omówieniu technik wiosłowania, wsiadania i wysiadania z kajaka, poruszaniu się w szyku oraz omówieniu zasad bezpieczeństwa uczestnicy wyruszyli na trasę spływu. Pierwszego dnia oczywiście nie obyło się bez wywrotek, w Borsku tuż za rozwidleniem kanału z Wdą, rzeka nieznacznie przyspiesza i sprawiła trochę kłopotów początkującym kajakarzom. Następne dni mijały już spokojniej i nikomu nie przydarzyła się przymusowa kąpiel.

W przed ostatni dzień spływu na obozowisku  Błędnie, wszyscy “nowicjusze” przeszli chrzest, podczas którego zostali namaszczeni przez samego Neptuna. :).

Pogoda sprzyjała nam na całej trasie, jedynie ostatniego dnia praktycznie przez cały dzień padał deszcz. obóz zakończył się w Tleniu zwiedzaniem ośrodka “Perła Borów”.